بتن سبک گازی AAC چیست

بتن سبک گازی و بتن گازی 

بتن سبک گازی و بتن گازی  به انواع بتن سبک متخلخل گفته می شود که در ساختمان سازی به کار می روند. بتن سبک گازی و بتن گازیی  در دو شکل متفاوت بلوک AAC و بلوک NAACساخته می شوند که ویژگی‌های مشابهی دارند. هر دو نوع بتن سبک گازی ، وزن مخصوص پایینی دارند، عایق صدا و حرارت هستند، جلوی انتشار اتش و حریق را می گیرند و پایه یکسانی دارند. اما تفاوتی اندک در تولید انواع بتن سبک گازی و بتن گازی وجود دارد.

 

بتن گازی

 

تفاوت بلوک NAAC با بلوک AAC

بتن سبک گازی و بتن گازی  هر دو بلوک نام برده شده، بلوک متخلخل سبک هستند که در ساختمان سازی به کار می‌روند و ویژگی‌های مشابهی نیز دارند. بلوک NAAC به بلوکی گفته می‌شود که به روش‌های گازی ساخته نشده است. بلوک AACبه روش گازی پخته می‌شود و پف می‌کند. بعد از این مرحله بلوک را می‌برند و به قطعات مورد نظر در دمای بالای 200 درجه سانتی گراد استفاده می‌کنند. وزن مخصوص بلوک AACاز بلوک NAAC کمتر است و به همین دلیل مقاومت بیشتری دارد.

 

ویژگی‌های بتن سبک گازی و بتن گازی 

بتن سبک گازی و بتن گازی  مقاوم در برابر آتش شوزی

به علت پایه سیلیس در بتن متخلخل، بتن سبک گازی و بتن گازی  مقاوم در برابر حریق و آتش سوزی است. هر چه قدر ضخامت بتن سبک گازی و بتن گازی بیشتر باشد، مقاومت آن در برابر آتش بیشتر خواهد بود. مقاومت بتن سبک گازی و بتن گازی به نسبت بلوک بتنی معمولی بیشتر است. 3

 

بتن سبک گازی عایق حرارتی

هر چه وزن مخصوص بتن سبک گازی و بتن گازی پایین تر باشد، بتن سبک گازی و بتن گازی در مقابل گرما و سرما، عایق بهتری خواهد بود. بنابراین از بلوک بتن سبک گازی و بتن گازی برای کاهش هزینه‌های انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژِی استفاده می‌شود.

 

NAAC

 

بتن سبک گازی مقاوم فشاری

بتن سبک گازی و بتن گازی تمام استانداردهای 8593 و 8596 موسسه استاندارد را پشت سر گذاشته است. ماندگاری بتن سبک گازی و بتن گازی نسبت به بتون معمولی بیشتر است و وزن بیشتری را نیز می‌تواند تحمل کند.

 

بتن سبک گازی عایق صوتی

صدا به راحتی از بتن سبک گازی و بتن گازی عبور نمی کند. در ساختمان‌هایی که از بتن سبک گازی و بتن گازی در ساخت ان استفاده شده است، میزان شکایت همسایه‌ها از یکدیگر کمتر است. درساختمان‌های بتن سبک گازی و بتن گازی صدای بسیار کمتری در بین دیوارها جابجا می‌شود.

استفاده از بتن سبک گازی و بتن گازی در بیمارستان‌ها و هتل‌ها و حتی دیوار اتوبان‌ها رایج است.

 

بتن سبک گازی و جذب آب پایین

بتن سبک گازی و بتن گازی به گونه ای طراحی شده است که در مقایسه با دیگر مصالح، جذب آب پایین تری دارد.

 

کاربرد بتن سبک گازی و بتن گازی 

دیوار‌های داخلی و خارجی را می‌توان با بتن سبک گازی و بتن گازی ساخت

استفاده از بتن سبک گازی و بتن گازی در محیط‌های مرطوب مانند دستشویی و حمام و آشپزخانه به علت مقاومت بالای بتن سبک گازی و بتن گازی در برابر رطوبتکاهش هزینه‌های مربوط به نازک کاری با بتن سبک گازی و بتن گازی سرعت اجرای بسیار بالا در دیوار چینی با بتن سبک گازی و بتن گازی
 

 

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.
t